fbpx

Mazlasītājiem

Grāmata ir paredzēta jauniešiem, kuriem nav vēl nostiprinājies ieradums lasīt regulāri. Tās varone skolotāja Marta palīdz saviem skolēniem izprast pasauli un visu paskaidro ļoti vienkārši.

Pāreja no bērnu grāmatām

Latviešu literatūrā ir ļoti jaukas bērnu grāmatas un brīnišķīga pieaugušo literatūra. "Ala. Cietoksnis" ir kā pāreja jauniešiem uz nākamo pakāpi viņiem saprotamā valodā.

Atrast līdzību ar sevi

Grāmatas varoņi ir 9. klases skolēni, kuri nonākuši neapskaužamā situācijā. Viņu komunikācijā un darbībā jebkurš jaunietis ieraudzīs sevi vai savus draugus.

Skolotāja Māra Ozola pie Turaidas skolas ar grāmatu Ala Cietoksnis

Par grāmatu

Skolotāja Māra Ozola dārzā ar kapli drosmīga

      Tukšas ielas un veikali, tukši ceļi… Kaut kur redzēta aina, vai ne? Bet mēs taču zinām, ka patiesībā neviens badā nemirst un pliks nestaigā, ka bez daudzām lietām un darbībām patiesībā var iztikt. Mēs zinām, ka reiz viss beigsies un atsāksies varbūt citāda, taču gluži normāla dzīve.
      Bet ja nu tā nebūtu? Ja nu mēs skaidri zinātu, ka viss tā arī paliks tukšs, ka apģērbs reiz noplīsīs un ka bads ir gluži reāli draudi? Ka tuvie cilvēki nekad neatgriezīsies, bet visapkārt ir gluži nezināmas briesmas?
      Jā, kā mēs rīkotos tad? Vai domātu tikai par sevi, grābdami visu, ko vien var dabūt, apdraudēdami citus, lai gūtu labumu tikai sev? Vai pārvērstos par cilvēkiem, kas domā tikai par dienišķo iztiku un plikumu piesegšanu? Bet varbūt nopūlētos, lai glābtu visu, kas vēl atlicis, saglabātu visu, kas dārgs un vērtīgs, raudzītu atjaunot likumību un kultūru?
      Kurā pusē mēs būtu?

Atsauksmes

Pievieno savam pasūtījumam grāmatu "Ala. Cietoksnis"

Valentīnas Gašpuites zīmējumi grāmatai Ala Cietoksnis

Jautājumu gadījumā rakstīt uz info@maraozola.lv vai zvanīt Māras menedžerei Silvijai uz 20222504.