fbpx

Iespēja iepazīt Inciemu Anšlava Eglīša acīm

Vai esi lasījis Anšlava Eglīša uz atmiņām balstīto romānu “Pansija pilī”?

Ja esi, tad gan jau esi aizdomājiem, “kur tad tā pils īsti ir? Un vai viss tur vēl ir tā pat?” 

Godīgi sakot, ļoti daudz kas ir mainījies un nezinātājs atbraucot “tāpat vien”, tā arī paliks neko daudz vairāk neuzzinājis.

Pansija Pilī vecā bilde
Skolotāja Māra Ozola pie Pansijas Pilī

Par laimi Māra Ozola, kura kādā TV3 ziņu raidījumā nosaukta par Anšlava Eglīša piemiņas glabātāju, prot netikai pastāstīt, bet arī parādīt to, kas ar vieglu acs uzmetienu gluži nav redzams.

Tāpēc arī piedāvājam ekskursijas, kuras neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Interesanti ir tāpat kā Anšlava Eglīša daiļrades un dzīves pārzinātājiem, gan arī atraktīvajiem un ne tik nopietnajiem skolniekiem.

Ekskursija paredzēta

A. Eglīša daiļrades pārzinātājiem

Izstaigāt Eglīšu ģimenes bijušos dārzus, aprakstītos celiņus un kokus. Varēsiet uzzināt par dažādiem Inciema viesiem un pārējiem Eglīšu ģimenes locekļiem. Pie reizes iespēja apmeklēt jauno ekspozīciju, kurā parādīta Anšlava dzīve ne tikai Inciemā, bet arī ārzemēs.

Skolēniem, kuri mācās par Anšlavu Eglīti

Pāris reizes mācību gaitā bērniem ir paredzēts iepazīties ar Anšlava Eglīša daiļradi. Šajā ekskursijā varēs aplūkot grāmatas "Pansija pilī" aprakstītās vietas un apskatīt interaktīvo ekspozīciju, kurā var gadīties dažādi pārsteigumi tieši jauniešiem.

Latvijas kultūrvēstures interesentiem

Eglīšu ģimene bija viena no Latvijas inteliģentu ģimenēm, kas ap sevi pulcēja visdažādāko mākslu pārstāvjus. Inciemā viesojās tādi zināmi cilvēki kā Edvards Virza, Ernests Brastiņš, Miķelis Goppers, Romāns Suta un citi, lai runātu par mākslu, mūziku un literatūru.

Cenas par Māras vadītu ekskursiju

Skolēnu grupām

30 EUR

Grupām lielākām par 10 cilvēkiem

20 EUR

Grupām mazākām par 10 cilvēkiem

Standarta

4 EUR

Pieaugušajiem

3 EUR

Skolēniem, pensionāriem

BEZMAKSAS

Bērniem līdz 6 gadu vecumam

Ekskursija ir bez maksas, ja uz vietas iegādājas kādu no Māras Ozolas grāmatām.

Ekskursijas ilgums atkarīgs no vēlmēm

Anšlava Eglīša interaktīva izstāde

30 minūtes

Apskatei tikai jaunizveidotā Anšlava Eglīša interaktīvā ekspozīcija* no bērnības līdz vecumdienām. Pieejama arī īpaša bibliotēka ar kolekcijām.

Skolotāja Māra Ozola Inciema rudenī

1h - 1,5h

Ekskursija pa Anšlava Eglīša atmiņu romānā "Pansija pilī" aprakstīto apkārtni. Senais savijas ar jauno, vecās ēkas un parks glabā senatni un dzīvo tagadnē.

Skolotāja Māra Ozola Inciema ūdenstornis

1,5h - 2h

Apvienota ekskursija pa Inciemu un interaktīvo ekspozīciju. Dzīvē un iztēlē savienojas muzeja materiālos redzamais ar tautas piedzīvoto, izsāpēto, izjusto.

Inciema kafejnīca Pansija

2h - 3h

Pirms vai pēc ekskursijas var mieloties vietējā kafejnīcā "Pansija"**, kas piedāvā garšīgas pusdienas jebkuram garāmgājējam un grupām ar rezervācijām.

* Gadījumā, ja vēlaties apmeklēt tikai ekspozīciju, to var darīt arī bez maksas bez Māras. Vairāk par šāu iespēju uzzināsiet šeit>>
** Grupām virs 9 cilvēkiem obligāti jāsaskaņo laicīgi ēdināšana kafejnīcā. Lūgums norādīt zemāk esošajā anketā informāciju, vai vajadzēs palīdzību ar ēdināšanas organizēšanu, vai varēsiet paši vajadzības gadījumā sazināties ar Pansiju. Kontaktus meklēt šeit>>

Pēc veidlapas aizpildīšanas mēs ar jums sazināsimies e-pastā, lai prezicētu pieejamību, maksu un citas detaļas.

Jautājumu gadījumā rakstīt uz info@maraozola.lv vai zvanīt Māras asistentei Baibai 26287349