fbpx
Search
Close this search box.

Iepazīsti Inciemu Anšlava Eglīša acīm

Vai esi lasījis Anšlava Eglīša uz atmiņām balstīto romānu “Pansija pilī”? Varbūt esi aizrāvies ar grāmatas motīvu ekranizējumu seriālā “Pansija pilī”?

Ja esi, tad gan jau aizdomājies, “vai Pansija pilī ir balstīta uz īstenību vai tikai autora izdoma?”

Un kā vēl! Tā ir īsta vieta ar īstiem cilvēkiem. Stāsti varbūt nedaudz ir padarīti krāsaināki, taču tajā ir vairāk patiesības, kā varētu šķist.

Pansija Pilī vecā bilde
Skolotāja Māra Ozola pie Pansijas Pilī

Māra Ozola Inciemā ir “ieprecēta”, taču Anšlavs Eglītis kļuvis par aizraušanos no mirkļa, kad bija skaidrs, kur ir pārcēlusies.

Kādā TV3 ziņu raidījumā Māra ir nosaukta par Anšlava Eglīša piemiņas glabātāju, kas noteikti ir atbilstošs tituls, jo neviens cits, tik labi nevarēsi pastāstīt, ne tikai par pašu Anšlavu, bet arī par viņa dzīvi Inciemā. Jums ar pirkstiņu parādīs, kur, kas un kā ir noticis, kas palicis, kas vairs nav, lai remdētu ziņkāri jebkura vecuma un priekšzināšanu interesentam.

Pateicība savulaik bijušajam Krimuldas novadam par izveidoto Anšlavam Eglītim veltīto ekspozīciju, kas ir lielisks papildinājums Māras ekskursijām.

Ekskursija paredzēta

A. Eglīša daiļrades pārzinātājiem

Izstaigāt Eglīšu ģimenes bijušos dārzus, aprakstītos celiņus un kokus. Varēsiet uzzināt par dažādiem Inciema viesiem un pārējiem Eglīšu ģimenes locekļiem. Pie reizes iespēja apmeklēt jauno ekspozīciju, kurā parādīta Anšlava dzīve ne tikai Inciemā, bet arī ārzemēs.

Skolēniem, kuri mācās par Anšlavu Eglīti

Pāris reizes mācību gaitā bērniem ir paredzēts iepazīties ar Anšlava Eglīša daiļradi. Šajā ekskursijā varēs aplūkot grāmatas "Pansija pilī" aprakstītās vietas un apskatīt interaktīvo ekspozīciju, kurā var gadīties dažādi pārsteigumi tieši jauniešiem.

Latvijas kultūrvēstures interesentiem

Eglīšu ģimene bija viena no Latvijas inteliģentu ģimenēm, kas ap sevi pulcēja visdažādāko mākslu pārstāvjus. Inciemā viesojās tādi zināmi cilvēki kā Edvards Virza, Ernests Brastiņš, Miķelis Goppers, Romāns Suta un citi, lai runātu par mākslu, mūziku un literatūru.

Cenas par Māras vadītu ekskursiju

Skolēnu grupām

30 EUR

Grupām lielākām par 10 cilvēkiem

20 EUR

Grupām mazākām par 10 cilvēkiem

Standarta

4 EUR

Pieaugušajiem

3 EUR

Skolēniem, pensionāriem

BEZMAKSAS

Bērniem līdz 6 gadu vecumam

Ekskursija ir bez maksas tiem, kuri uz vietas iegādājas kādu no Māras Ozolas grāmatām.

Ekskursijas ilgums atkarīgs no vēlmēm

Anšlava Eglīša interaktīva izstāde

30 minūtes

Apskatei tikai jaunizveidotā Anšlava Eglīša interaktīvā ekspozīcija* no bērnības līdz vecumdienām. Pieejama arī īpaša bibliotēka ar kolekcijām.

Skolotāja Māra Ozola Inciema rudenī

1h - 1,5h

Ekskursija pa Anšlava Eglīša atmiņu romānā "Pansija pilī" aprakstīto apkārtni. Senais savijas ar jauno, vecās ēkas un parks glabā senatni un dzīvo tagadnē.

Skolotāja Māra Ozola Inciema ūdenstornis

1,5h - 2h

Apvienota ekskursija pa Inciemu un interaktīvo ekspozīciju. Dzīvē un iztēlē savienojas muzeja materiālos redzamais ar tautas piedzīvoto, izsāpēto, izjusto.

Inciema kafejnīca Pansija

2h - 3h

Pirms vai pēc ekskursijas var mieloties vietējā kafejnīcā "Pansija"**, kas piedāvā garšīgas pusdienas jebkuram garāmgājējam un grupām ar rezervācijām.

* Gadījumā, ja vēlaties apmeklēt tikai ekspozīciju, to var darīt arī bez maksas bez Māras. Vairāk par šāu iespēju uzzināsiet šeit>>
** Grupām virs 9 cilvēkiem obligāti jāsaskaņo laicīgi ēdināšana kafejnīcā. Lūgums norādīt zemāk esošajā anketā informāciju, vai vajadzēs palīdzību ar ēdināšanas organizēšanu, vai varēsiet paši vajadzības gadījumā sazināties ar Pansiju. Kontaktus meklēt šeit>>

Pēc veidlapas aizpildīšanas mēs ar jums sazināsimies e-pastā, lai prezicētu pieejamību, maksu un citas detaļas.

Jautājumu gadījumā rakstīt uz info@maraozola.lv vai zvanīt Māras menedžerei Silvijai - 20222504