Māra Ozola

Man esot par sevi jāpastāsta. Kā katram latvietim, tas nenākas viegli. Latvietis vai nu raksta grāmatas formātā (ir un būs vēl) vai bikli klusē.

Man biklums dzīves gaitā izsīcis, tad nu mēģināšu īsi. Par paraugu ņemšu Raini, viņam izdevās (“Apaļš cilvēks” u.c.), tikai ne dzejā.

 • Esmu cilvēks, lai gan, spriežot pēc citu runātā, reizēm tieku uzskatīta par kādu nedabisku radījumu vai pat monstru (nav nervu, var visu utt.).
 • Man ir ģimene – vīrs, 4 bērni, māsa u.c. radi, daudz. Varbūt nerūpējos par tiem tā, kā pēc vispārpieņemtām normām skaitās labi, bet daru, ko varu, un tā, kā gribētu, lai izturas pret mani. Ar formulu “nedari otram to..” man nepietiek.
 • Esmu skolotāja. Esmu samierinājusies, ka ar šo zīmogu dzīvošu līdz mūža galam. Stāžs pamatīgs par spīti tam, ka 3 reizes mēģināju aizmukt no šī krusta. Darbā parasti veicas labi, protu gan iemācīt, gan izvairīties no konfliktiem vai tos mierīgi atrisināt, gan tikt galā ar vecākiem. Domāju, ka jaunajiem spētu dot dažu labu padomu.
 • Esmu valodniece, specializācija sociolingvistikā. Kad sāku, bija vēl padomju laiki un tādu zvēru Latvijā nebija. Tagad tam pievēršos tādā kā hobija līmenī, papētu emocionāli spēcīgu vārdu lietošanu, palasu kādu lekciju par lamuvārdiem.
 • Nu jau laikam man ir tiesības teikt, ka esmu pa druskai arī rakstniece, ja nākusi klajā jau ceturtā grāmata, tad var to atļauties. Tās ir pilnīgi atšķirīgas. Rakstu lēni un pa druskai, jo laiku un spēku paņem iepriekš minētais.
 • Citas lietas – lasīšana, teātris, rokdarbi utt. – nemaz nepieminēšu, jo tām pēdējā laikā paliek pārāk maz laika un spēka.
Tā, gluži apaļš cilvēks nesanāca, tāds stipri stūrains. Bet es jau arī apaļīga esmu tikai no ārpuses, iekšā ļoooti stūraina. Daudzi uzraujas, jo nesaprot, ka arī tēraudu var ietīt vatē.

Māras Ozolas grāmatas:

 • Ala” – stāsts jauniešiem par to kā būtu, ja būtu apokalipse Latvijā. Izdošanas gads 2017. Izdevniecība “Jumava”
 • Cietoksnis” – turpinājums Alai. Izdošanas gads 2018. gads. Izdevniecība “Jumava”
 • Angšlava Eglīša meklējumos” – vēstures liecību grāmata. Izdošanas gads 2019. gads. Izdevniecība “Jumava”
 • Es vairs nebēgu pa sapņiem – asa sižeta neticams dzīves stāsts, kas patiešām notika ar Māru Ozolu viņas jaunības gados un vilkās 20 gadus. Izdošanas gads 2020. gads. Izdevējs: Silvija Ozola (meita). 
 • 13 mans laimīgais skaitlis. Skolēna veiksmes rokasgrāmata – mācību grāmata audzināšansa stundām. Kopdarbs ar Kasparu Bikši, kas palīdz gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem ikdienas dzīvē ar skolēniem. Izdošanas gads 2020. gads. Izdevējs: Silvija Ozola (meita)
 • “Ala. Cietoksnis.” – pārizdevums populārajām grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” klāt ar autores māsas ilustrācijām. Izdošanas gads 2021. gads. Izdevējs: Silvija Ozola (meita)
 • “Protu, protu rakstīt” 1. daļa – vārdu pareizrakstības lielais špikeris. Izdošanas gads 2022. gads. Izdevējs: SIA MontMasca
 • “Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā” – palīgs vecākiem un pedagogiem, lai veicinātu nepiespiestu lasītprieku. Izdošanas gads 2022. gads. Izdevējs: SIA MontMasca

Ko vēl piedāvā skolotāja Māra Ozola:

 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē? Ar tādu nodomu radīta grāmata “Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā”.

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Katram ir gadījies, kad vārda pareizrakstība ir it kā zināma, bet gribas īsi un aši pārliecināties, vai viss kārtībā. Šī ir tā grāmata, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai var turpināt iesākto. Tāpat, kad latviešu valodu pēc gudrām grāmatām apgūst vai māca, var rasties vēlēšanās pamēģināt, kā vienkāršāk. Te arī būs – saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību ātri un viegli.

  160 lapaspuses, no kurām 121 lpp. ir grāmatas saturs un 39 lpp. – vārdu alfabētiskais saraksts, kas paredzēts ātrai vārdu pareizrakstības pārbaudei. Tas palīdz viegli atrast vajadzīgo lapu, lai apgūtu pašus gramatikas likumus.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Pēdējie cilvēki uz Zemes – tepat Latvijā. Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem. Kā minējuši vairāki lasītāji, tad šī ir vairāk nekā izdzīvošanas rokasgrāmata pēc apokalipses Latvijā. Grāmata rakstīta ar domu aizpildīt robu, kas ir latviešu literatūrā starp bērnu grāmatām un pieaugušo literatūru ar sarežģītāku valodu.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam