Māra Ozola

Man esot par sevi jāpastāsta. Kā katram latvietim, tas nenākas viegli. Latvietis vai nu raksta grāmatas formātā (ir un būs vēl) vai bikli klusē.

Man biklums dzīves gaitā izsīcis, tad nu mēģināšu īsi. Par paraugu ņemšu Raini, viņam izdevās (“Apaļš cilvēks” u.c.), tikai ne dzejā.

 • Esmu cilvēks, lai gan, spriežot pēc citu runātā, reizēm tieku uzskatīta par kādu nedabisku radījumu vai pat monstru (nav nervu, var visu utt.).
 • Man ir ģimene – vīrs, 4 bērni, māsa u.c. radi, daudz. Varbūt nerūpējos par tiem tā, kā pēc vispārpieņemtām normām skaitās labi, bet daru, ko varu, un tā, kā gribētu, lai izturas pret mani. Ar formulu “nedari otram to..” man nepietiek.
 • Esmu skolotāja. Esmu samierinājusies, ka ar šo zīmogu dzīvošu līdz mūža galam. Stāžs pamatīgs par spīti tam, ka 3 reizes mēģināju aizmukt no šī krusta. Darbā parasti veicas labi, protu gan iemācīt, gan izvairīties no konfliktiem vai tos mierīgi atrisināt, gan tikt galā ar vecākiem. Domāju, ka jaunajiem spētu dot dažu labu padomu.
 • Esmu valodniece, specializācija sociolingvistikā. Kad sāku, bija vēl padomju laiki un tādu zvēru Latvijā nebija. Tagad tam pievēršos tādā kā hobija līmenī, papētu emocionāli spēcīgu vārdu lietošanu, palasu kādu lekciju par lamuvārdiem.
 • Nu jau laikam man ir tiesības teikt, ka esmu pa druskai arī rakstniece, ja nākusi klajā jau ceturtā grāmata, tad var to atļauties. Tās ir pilnīgi atšķirīgas. Rakstu lēni un pa druskai, jo laiku un spēku paņem iepriekš minētais.
 • Citas lietas – lasīšana, teātris, rokdarbi utt. – nemaz nepieminēšu, jo tām pēdējā laikā paliek pārāk maz laika un spēka.
Tā, gluži apaļš cilvēks nesanāca, tāds stipri stūrains. Bet es jau arī apaļīga esmu tikai no ārpuses, iekšā ļoooti stūraina. Daudzi uzraujas, jo nesaprot, ka arī tēraudu var ietīt vatē.

Māras Ozolas grāmatas:

 • Ala” – stāsts jauniešiem par to kā būtu, ja būtu apokalipse Latvijā. Izdošanas gads 2017. Izdevniecība “Jumava”
 • Cietoksnis” – turpinājums Alai. Izdošanas gads 2018. gads. Izdevniecība “Jumava”
 • Angšlava Eglīša meklējumos” – vēstures liecību grāmata. Izdošanas gads 2019. gads. Izdevniecība “Jumava”
 • Es vairs nebēgu pa sapņiem – asa sižeta neticams dzīves stāsts, kas patiešām notika ar Māru Ozolu viņas jaunības gados un vilkās 20 gadus. Izdošanas gads 2020. gads. Izdevējs – Silvija Ozola (meita). 
 • 13 mans laimīgais skaitlis. Skolēna veiksmes rokasgrāmata – mācību grāmata audzināšansa stundām. Kopdarbs ar Kasparu Bikši, kas palīdz gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem ikdienas dzīvē ar skolēniem. Izdošanas gads 2020. gads. Izdevējs Silvija Ozola (meita)
 • “Ala. Cietoksnis.” – pārizdevums populārajām grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” klāt ar autores māsas ilustrācijām. Izdošanas gads 2021. gads. Izdevējs Silvija Ozola (meita)

Ko vēl piedāvā skolotāja Māra Ozola:

 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Pēdējie cilvēki uz Zemes – tepat Latvijā. Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem. Kā minējuši vairāki lasītāji, tad šī ir vairāk nekā izdzīvošanas rokasgrāmata pēc apokalipses Latvijā. Grāmata rakstīta ar domu aizpildīt robu, kas ir latviešu literatūrā starp bērnu grāmatām un pieaugušo literatūru ar sarežģītāku valodu.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Uzaugot vienmēr biju pareizais bērns, vienmēr klausīju mammu un vecvecākus, kā arī negāju uz ballītēm un vienmēr biju pieklājīga, nemaz nerunājot par puišiem. Uzsākot studijas Rīgā viss mainījās. Nekļuvu jau pēkšņi slikta, tikai manu dzīvi papildināja nu jau vīrs (agri aprecējos, pārāk agri), kurš izrādījās ir psihopāts (šis nav pārspīlējums, tikai oficiālā diagnoze).

  9,50 Pievienot grozam