fbpx
Search
Close this search box.

Kā tikt galā ar bērnu un jauniešu lamāšanos ikdienā?

Es, skolotāja Māra Ozola, piedāvāju individuālās vai mazu grupu konsultācijas, lai palīdzētu jums, mīļie vecāki, tikt ar savām atvasēm galā. Varbūt tā ir rupja izturēšanās, vecāku ignorēšana, motivācijas trūkums vai kas cits. Nenolaidīsim ķepiņas, palīdzēšu kā varu.

Esmu izaudzinājusi 4 bērnus. Abi jaunākie jau ir bakalauri. Divus vecākos nācās audzināt laikā, kuru neviens nevarētu apskaust. Par to var lasīt manā biogrāfiskajā trillerī “Es vairs nebēgu pa sapņiem”. Uzreiz pēc universitātes sāku strādāt par latviešu valodas skolotāju un turpināju arī savu doktora darbu filoloģijā.

Četras reizes mēģināju aizbēt no pedagoga amata, bet neveiksmīgi. Dažkārt profesija izvēlās cilvēku. Ar to esmu samierinājusies, bet neesmu sevi ierobežojusi tikai pedagoģijā. Ikdienā strādājot dažādās skolās, kur lamāšanās iet vaļā kā traka, esmu izstrādājusi un pārbaudījusi dažas labas metodes. Tās iedarbojās gan uz skolēniem, gan pašas bērniem, gan nejauši sastaptiem cilvēkiem.

40 – 60 min konsultācija dos man iespēju labāk izprast Jūsu situāciju un sniegt padomus tālākai darbībai. Kā mana vecmāmiņa teica – nav muļķīgu jautājumu, ir tikai glupas atbildes. Tāpēc, lai arī kādā situācijā Jūs būtu, tā nav bezizeja. Esmu tādās bijusi un joprojām jūtos diezgan dzīva. Varu sniegt palīdzību tiem, kas klausās un dara. 

Tomēr jāstrādā katram pašam, viena konsultācija ar domu “ieliec man visu ar karotīti” nepalīdzēs. Atcerieties: lai notiktu pārmaiņas, ir jābūt gatavam mainīties arī pašam. Citus diemžēl (vai par laimi) mēs nevaram mainīt, pat ja gribētu. Vecākiem varu palīdzēt ar padomiem, kā varētu ietekmēt bērnus.

Pusaudži nav īpaši viegli paciešama suga, taču, ikdienā strādājot ar viņiem, esmu sapratusi, ka neviens nevēl ļaunu. Jaunie cilvēki vienkārši nezina, kā labāk rīkoties. Varu palīdzēt saprast, kā runāt ar saviem bērniem, lai viņi arī ieklausītos. 

Tāpat kā trenējot suņus, svarīgākais ir regulāri darīt vienu un to pašu. Ja dažreiz atļāvāt sunim zagt no galda bez sankcijām, tad visu atlikušo mūžu suns mēģinās to atkārtot, lai cik to bārtu. Metodes katrs var pielāgot savām vajadzībām. Beigu beigās viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no jums, mīļie vecāki. Mēs, pedagogi, esam tikai ziņneši un padomdevēji, pārējais uz jūsu pleciem.

Skolotāja Māra Ozola aizrāda pie galda

Šeit uzreiz varat pieteikt konsultācijas datumu un laiku. Pēc tam aizsūtīsim apstiprinājuma e-pastu un nokārtosim visas maksas lietas. Ja jums vieglāk ir zvanīt, tad labāk runāt ar manu meitu Silviju. Viņa tiks galā ar visu plānošanu un pratīs atbildēt uz organizatoriskajiem jautājumiem. Silvijas numurs 20222504.