fbpx
Search
Close this search box.

Kā Oļiņietei

Nupat man iet kā Oļiņietei – vismaz teiciena sākumdaļa “lai iemu, kur iedama, lai saku, ko sacīdama” man pilnībā atbilst. Tikai runa nav par Dieva vārdu, bet par eksāmeniem. Lai iemu, kur iedama, kāds allaž par tiem pajautās, un man kārtējo reizi nebūs, ko atbildēt.
Vispirms jau par to, kāpēc rezultāti top zināmi tik vēlu. Patiešām, ir jau pastulbi, ka izlaidumu svin cilvēki, kuri nezina, vai maz to mācību iestādi ir beiguši. Taisnošanās, ka centralizēti ātrāk izlabot nevar, nelīdz, jo tad tūliņ prasa, kam, ellē, tāda vajadzīga. Varu vien noplātīt rokas.
Ja jau skolotāji ir tik neuzticami, varēja tak paturēt sistēmu, kad visi sapulcējās kādā no centrālajām katra novada skolām, izstrīdējās, vienojās, sadalīja darbus un pēc pāris dienām rezultāti bija rokā. Varēja pie reizes salīdzināt savu darbu ar citiem, gūt pieredzi. Jā, tās bija grūtas dienas, zinu, ka bija par darbu jāmaksā, bet Rīgā arī taču neviens par velti nestrādā.
Labi vēl, ka jautātāji un burkšķētāji nezina, cik daudz laika, spēka un nervu tas prasa no skolotājiem un administrācijas. Lapa uz lapas, noteikums uz noteikuma… Tikos un tikos tāda kustība, tikos un tikos tāda… Solis pa labi, solis pa kreisi – šaušu! (Ui, tas gan tur nebija rakstīts!) Gribot negribot kaut ko saputrosi. Un tas viss vēl laikā, kad liela daļa skolotāju ir paveci un pat veci cilvēki – es to skaitā.
To visu varētu viegli paciest, ja no tā būtu kāds labums. Diemžēl tos dižos ieguvumus kaut kā nespēju saskatīt. Laikam vecuma plānprātība iestājusies.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola nesapratnē

Pati izvēlējies!

Reiz kādai pensionētai skolotājai pukstēju, ka negribas no rīta celties uz darbu vai ko tamlīdzīgu. Viņa mierīgi noteica:-Pati tādu darbu izvēlējies!-Nekad to neesmu izvēlējusies.Un viņa

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola apnicis

Priekš kam?

Tas mūžīgais skolēnu jautājums:• Nu, skolotāj, priekš kam mums to vajag?!Un nav svarīgs pat priekšmets vai tēma – to uzdod vienmēr. Tagad, pēc covid, būs

Turpināt lasīt »

Kad atiet vaļā

Nav jau arī skolotāja dzīve bez saviem prieciņiem. Viens no tiem – kad atiet vaļā. Tiem, kas nelieto skolotāju žargonu: šis teiciens nozīmē, ka skolēnam

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam