fbpx
Search
Close this search box.

Vēl par pārbaudes darbiem

Ak, šis bērnu bubulis – pārbaudes darbi! Bez tiem, protams, neiztikt. Bet iebāzt visus skolotājus vienā lielā pārbaudes darbu noteikumu maisā, sakratīt un tad likt visiem darboties vienādi – tas jau ir par traku. Nu tik būs labi, kad visi visā Latvijā darīs tieši tā un tā – kāds absurds!

Kāda kompetenta persona kursos man teica, ka lielu daļu pārmaiņu likumos un noteikumos panākuši vecāki ar saviem advokātiem. Tur jau tā lieta! Vai viņi arī ķirurgiem un zobārstiem likumus nosaka?

Reiz no mūsu pašreizējās ministres dzirdēju jauku frāzi, ka trūkst telpas skolotāju radošajam darbam. Vai tad tāda telpa vispār ir? Vai tāda var būt, ja visu laiku nāk kaut kādi likumi un nolikumi, kas turklāt viens otram runā pretī?

Lai tur augšā pieņem, kādus likumus grib. Tik un tā darīšu, kā esmu darījusi jau kopš sapratu, kā skolotājam jāstrādā. Tā, kā iemācījos jau padomju laikos. Dokumentos viss būs kārtībā. Skolēniem mācīšu to, ko viņiem vajag, un tā, kā varu un protu. Pēc iespējām mācīšos klāt ko jaunu. Mani nepieķers, jo skolā, kur pašlaik strādāju, neviens nav ieinteresēts pazemināt mana darba kvalitāti, galvenais taču ir rezultāts. Tas būs pietiekami labs.

Bet par to labošanu – man ir sava jau gadiem iestrādāta sistēma, kad skolēni īpaši daudz iemācās tieši labošanas procesā. Netaisos to mainīt, jo tad zināšanas tiešām mazināsies. Netaisos visu laiku un spēku veltīt kaut kādiem formāliem cipariem. Man ir svarīgs mācību rezultāts, nevis cipars. Arī bērnu žēl. Lai tā pasaule iet ieskrieties.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola izbrīnīta

Pārtaupījušies!

Robēra Merla grāmatā “Malvilas pils” par kādu skopu sievieti ir teikts apmēram tā: pārtaupījusies tiktāl, ka pašai vairs nav palicis pēcpuses, uz kā apsēsties.Mums iznācis

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola devīga

Lasīšana 5 soļos

Noteikti daudzi skolotāji ir iedevuši saviem skolēniem garus ieteicamās literatūras sarakstus, ar ko jātiek galā vasarā. Un daudzi vecāki ar šausmām domā, kā ar šo

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam