fbpx
Search
Close this search box.

Par nažiem

Visā pasaulē tiek lietots tāds priekšmets kā nazis. To pazīstam jau kopš akmens laikmeta. Ar nazi var sagādāt pārtiku, apstrādāt koku, medīt, ar ļoti asu nazi – izdarīt smalkas ķirurģiskas operācijas, greznus un dārgus nažus liek uz svinību galda. Tā varētu turpināt ilgi un dikti. Un tikai idiotam varētu ienākt prātā aizliegt tādu vai citādu nažu lietošanu tikai tāpēc, ka kāds ar nazi rokā laupījis uz lielceļa vai ķīviņa laikā izlaidis otram zarnas.

Tieši tāpat ir ar vārdu. Tas ir vispusīgi lietojams rīks, turklāt skolotājam pats galvenais. Prasīt no skolotāja tikai tādu vai citādu vārdu lietošanu tādā vai citā intonācijā ir tas pats kā prasīt ar kabatas nazīti nomedīt mamutu vai tīrīt nagus ar viduslaiku zobenu. Tikai skolotājs pats konkrētajā situācijā tiesīgs izvēlēties, ko un kā teikt.

Un skolotājam jāizmanto visi vārdi, visas to nozīmes, visas iespējamās un par neiespējamās intonācijas. Dažreiz vārds būs maigs, citreiz – laipns, citreiz – jocīgs. Jā, pie īpašas vajadzības arī ass vai pat nežēlīgs. Vai jūs ļautu sevi operēt žēli stāvošam un vaimanājošam sirds ķirurgam?

Jā, gadās kļūdas. Jā, mēdz būt pārpratumi. Bet – vai tad šos pašu uķi-puķi sistēmā lolotos bērnus gaida kāda mistiska ideālā pasaule, kur viņus uķinās līdz mūža galam? Vai viņiem nav jāiemācās uztvert dažādus vārdus un tikt galā ar visvisādām situācijām?

Nu, kā tad būs? Aizliegsim ražot un lietot nažus? Vai tomēr mācīsim ar tiem rīkoties?

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola krūmā smīn

Savlaik

Savlaik man aizliedza turpināt mācīt arī citas valodas, ko biju darījusi gadiem (neviens vismaz skaļi vai rakstiski nesūdzējās, ka daru to slikti) – jauns likums,

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola klusumu

Nāk kārtējā pārbaude

*Piezīmes par senākiem laikiem. Pār skolu nāk kārtējā pārbaude – kaut kas līdzīgs mūsdienu akreditācijai. Visu smagāko daļu paņem uz sevis mācību pārzines. Skolā valda

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam