fbpx
Search
Close this search box.

Šoreiz par Jēkabpils notikumiem

Nerimst un nerimst runas , nebeidzas raksti par traģēdiju ar nelaimīgo sievieti Jēkabpilī. Un nav jau brīnums. Tas patiešām ir briesmīgi. TO jau nu es zinu lieliski – pati vairāk nekā septiņus gadus dzīvoju šādā murgā. Pēc 20 gadiem izdevu grāmatu “Es vairs nebēgu pa sapņiem”, ja kādu interesē vai nepieciešama pieredzes apmaiņa, var izlasīt. Man paveicās (kaut gan es darīju visu iespējamo un daļu neiespējamā, lai šī veiksme atnāktu). Bet tas prasīja laiku, spēku, veselību un, protams, to pašu jau pieminēto veiksmi.
Dažam labam visnotaļ labu gribošam cilvēkam var likties – maitas policisti, iestāžu darbinieki u.c. iesaistītie ļaudis, negribēja palīdzēt. Nav tik vienkārši. Arī ap mani bija daudzi labi cilvēki, kas ļoti gribēja palīdzēt, bet nespēja, jo likums neļāva darīt šo vai to, bet attiecīgā persona – mans bijušais vīrs – bija lielisks manipulators un likumu pārzinātājs ar krietnām aktiermākslas dotībām. Likumus raksta normāli cilvēki normāliem cilvēkiem, pie labas gribas tos var apiet. Esmu redzējusi gana daudz izmisušu miliču un tiesu un izglītības sistēmas darbinieki, kas atdūrās pret savas varēšanas robežām – bez viņu vainas, protams.
Jā, bija arī tādi, kam gluži vienalga, kāds liktenis piemeklē mani un bērnus vai kas vadījās pēc savām interesēm vai atbilstoši pašu pieredzei. Vai kuri bija apmānīti un nesaprata situācijas ačgārnumu. Tas pats ģenerālprokurors (vai kāds nu tas tituls bija) Dzenītis: “Es jūs saprotu, bet palīdzēt nevaru, jo nelaime vēl nav notikusi.” Tas ir, es vēl nebiju pārgājusi līķa kategorijā. Bet man nez kāpēc negribējās panākt mieru šādā ceļā. Vai Augstākās tiesas priekšsēdētājs, kurš uzskatīja, ka ģimenes (pat 6 gadus šķirtas) strīda laikā vēlme durstīties ar nažiem var uznākt katram, un sešarpus gadu cietumsodu veikli nomainīja pret pusgadu – jau izmeklēšanā nosēdētu.
Arī potenciālajiem palīgiem uz ielas ir grūti ko darīt lietas labā, ja nesaprot, kas īsti notiek – redzams konflikts, bet skan tādas frāzes kā “mīlulīt, beidz dusmoties, iesim mājās” vai kas vēl intīmāks. Beigsim nosodīt un kritizēt, konstruktīvi norādīsim uz kļūdām. Par tīšu likumu neievērošanu lai vainīgie saņem sodus, paši centīsimies palīdzēt, kā nu spējam – gan lielās, gan mazās lietās.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola lasot grāmatu parkā

Korektie vārdi

Pašlaik modē runāt par politkorektumu. Lai tā nu būtu. Bet tai lietai ir vēl otra puse.Kā zināms, vairumam mūsu jauniešu ir mazs vārdu krājums. Ja

Turpināt lasīt »

Atdodiet vārdus!

Kad un kas ļāva polit- un nepolitkorektumam uzvarēt veselo saprātu? Laikam jau mēs paši. Aiz bailēm, kautrības, vēlēšanās būt pareiziem un velnsviņzin kādiem vēl iemesliem.

Turpināt lasīt »

Kad gads uz beigām

Nogurums. Liels nogurums. Kad pulkstenis nāk uz sešiem, sāku visu putrot. Metu mieru un braucu mājās. Pa ceļam jāpieskrien kaimiņu skolā, jāsatiek kolēģe. Tā arī

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam