fbpx
Search
Close this search box.

Ak, šī jaunatne!

Nāk iekšā vienpadsmitklasnieks un rūkņā: “Ir nu gan tagad tā jaunatne!” Izrādās, šo gandrīz no kājām notriekusi skrienoša astotklasniece. Pasmejos: “Jā, kad mēs augām, tad ar tā negāja.” Saruna akurāt kā faraonu laikos.
Bet vai nu tik ļauni ir? Nebūt ne, vajag tik zināt, kur to labo jaunatni meklēt. Neba nu bāros un vārtrūmēs. Labākā jaunatnes daļa sporto, strādā, ceļo. Nupat viņvakar biju vienā saietā (jau kuro gadu) – Firmas Southwestern Advantage Latvia gadskārtējā banketā, kur viņi priecājas par padarīto un apbalvo labākos. Man tur regulāri jāsaka runa kā mammai, un sāk jau trūkt, ko teikt: cik tad var katru gadu malt vienu un to pašu – šis labi, tas labi, mani bērni tur strādāja, ļoti priecājos utt. Bet bija tiešām labi, un esmu pateicīga un priecīga, ka viņiem ir bijusi tāda iespēja augt un sevi pilnveidot. Protams, arī nopelnīt, bet tas jau atkarīgs no paša centības.
Bet, runājot par jaunatni, – kas gan var tādam pensijas vecuma tantukam kā man būt vēl labāks kā skatīties: apkārt mudž desmitiem skaistu, labi ģērbtu jauniešu, kuri priecājas par to, ko paši padarījuši, iemācījušies, par to, ka spējuši pārvarēt savu negribēšanu un nevarēšanu, kuri izgājuši lielajā pasaulē, kaut ko tur sasnieguši, apguvuši un nu ar visu iegūto un apgūto brauc mājās. Viņiem jūra līdz ceļiem un pasaule kļuvusi maza, taču viņi ir te. Atpakaļ. Pie mums. Mājās.
Un tie jau nav vienīgie. Pilni sporta ziņu raidījumi ar manu bijušo un esošo skolnieku vārdiem. Vai kāds no dīvāna sportistiem maz apjauš, cik daudz spēka un laika viņi savā darbā ieguldījuši. Arī viņi bieži ir tālu, bet reiz brauks mājās. Mēs gaidām. Ei, jūs tur, plašajā pasaulē! Kā jums ar ārpusklases lasīšanu?

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola noraizējusies

Sieviete folklorā

Par ko tik internetā nespriež sieviešu sakarībā: vai viņām jāiet politikā, vai jādzemdē, vai jāsēž mājās, kā iepriecināt vīrieti, un kas tik vēl ne. Ja

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam