fbpx
Search
Close this search box.

Par grāvjiem.

Kā mums patīk tenterēt no viena grāvja uz otru! Atrodam pie draugiem vai kaimiņiem kaut ko labu, un – bladāc! – mums tūliņ un tagad tieši to vajag! Pat neskatāmies, kā tas jaunais sader ar visu pārējo. Kaut kas ir aktuāls – mums vajag to, un tikai to!
Sakiet, lūdzu, – vai bērni piedzimst ar videoierīcēm rokā? Vai mēs plānojam audzināt cilvēku, kas var un grib kustināt tikai rādāmpirkstu virs datorpeles? Laikam taču ne. Mums vajag vispusīgi attīstītu cilvēku, domājošu, ar izpratni par lietām un to dabu. Vai mēs viņu atradīsim internetā? Diez vai. Jāaudzina vien realitātē. Un pašiem.
Dažbrīd skolās liekas: nu tik mācīsim programmēt, informatizēt, iedatorizēt, iedatorspēlēt un tā tālāk. Nu labi, varbūt vēl matemātiku, kaut ko no dabaszinībām, pat kripatu no latviešu valodas un literatūras. Bet pārējie priekšmeti? Vai tie nav saulītē ceļami? Un kaut kā nepamanām, ka valstīs, kas slavenas ar savu izglītības līmeni, kaut vai tajā pašā Somijā vai Japānā, bērni nebūt nesēž cauru dienu viedierīcēs. Viņi muzicē, kustas, zīmē, darbojas ar vielām un lietām, tā gūstot patiesu priekšstatu par pasauli.
Jau Alberts Šveicers pagājušā gadsimta Āfrikā saskārās ar problēmu, ka var noalgot veselu lērumu izglītotu cilvēku kantora darbam, bet nevar atrast nevienu, kas spētu pagatavot patiešām nepieciešamas lietas, jo trūkst meistaru, un šī iemesla dēļ panīka daudzas apdzīvotas vietas. Vai gribam atgriezties tajos laikos? Nē, mūsdienu skolā ir svarīga vieta gan darbmācībai (lai kā to sauktu), gan sportam, gan mūzikai, gan mākslai. Mums tas attīstītais cilvēks tik ļoti, ļoti vajadzīgs!
Ir viegli aizrauties ar jauno. Taču ne jau velti skolā ir dažādi priekšmeti. Dosim visiem zaļo gaismu (un, protams, arī līdzekļus)!
Skolotāja Māra Ozola šķelmīga

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola grāmatas Es vairs nebēgu pa sapņiem autora attēls

Es vispār nemācos…

Tas bija pirms vairākiem gadiem.Sāka nākt sūdzības par angļu valodas skolotāju: viņa neprotot mācīt. Pierādījums: bērni neko nesaprotot. Administrācija pārbaudīja: stundas labas, metodiski gandrīz perfektas.Bet

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam