Par grāvjiem.

Kā mums patīk tenterēt no viena grāvja uz otru! Atrodam pie draugiem vai kaimiņiem kaut ko labu, un – bladāc! – mums tūliņ un tagad tieši to vajag! Pat neskatāmies, kā tas jaunais sader ar visu pārējo. Kaut kas ir aktuāls – mums vajag to, un tikai to!
Sakiet, lūdzu, – vai bērni piedzimst ar videoierīcēm rokā? Vai mēs plānojam audzināt cilvēku, kas var un grib kustināt tikai rādāmpirkstu virs datorpeles? Laikam taču ne. Mums vajag vispusīgi attīstītu cilvēku, domājošu, ar izpratni par lietām un to dabu. Vai mēs viņu atradīsim internetā? Diez vai. Jāaudzina vien realitātē. Un pašiem.
Dažbrīd skolās liekas: nu tik mācīsim programmēt, informatizēt, iedatorizēt, iedatorspēlēt un tā tālāk. Nu labi, varbūt vēl matemātiku, kaut ko no dabaszinībām, pat kripatu no latviešu valodas un literatūras. Bet pārējie priekšmeti? Vai tie nav saulītē ceļami? Un kaut kā nepamanām, ka valstīs, kas slavenas ar savu izglītības līmeni, kaut vai tajā pašā Somijā vai Japānā, bērni nebūt nesēž cauru dienu viedierīcēs. Viņi muzicē, kustas, zīmē, darbojas ar vielām un lietām, tā gūstot patiesu priekšstatu par pasauli.
Jau Alberts Šveicers pagājušā gadsimta Āfrikā saskārās ar problēmu, ka var noalgot veselu lērumu izglītotu cilvēku kantora darbam, bet nevar atrast nevienu, kas spētu pagatavot patiešām nepieciešamas lietas, jo trūkst meistaru, un šī iemesla dēļ panīka daudzas apdzīvotas vietas. Vai gribam atgriezties tajos laikos? Nē, mūsdienu skolā ir svarīga vieta gan darbmācībai (lai kā to sauktu), gan sportam, gan mūzikai, gan mākslai. Mums tas attīstītais cilvēks tik ļoti, ļoti vajadzīgs!
Ir viegli aizrauties ar jauno. Taču ne jau velti skolā ir dažādi priekšmeti. Dosim visiem zaļo gaismu (un, protams, arī līdzekļus)!

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Spēka pietiks

Kad nāk jauni pārbaudījumi, līdzšinējie tā kā liekas mazāk svarīgi. Ziņa par ļauno karu lika saņemties arī tiem, kuriem bumbas uz galvas vismaz pagaidām nekrīt.

Turpināt lasīt »

Bailes

  Nupat internetā sākam runāt par jaunu tēmu – bailēm. Jā, skolotāji baidās. No daudz kā. No bērniem, vecākiem, priekšniecības un pat paši no sevis.

Turpināt lasīt »

Tik daudz labā!

Kad gadās internetā ierakstīt kādu asāku vārdu, nāk pretī daudz negāciju. Tad gribas teikt: jā, tā ir, nu un? Katrai lietai taču ir arī otra

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Ilgi prasītā grāmata nu ir arī manās rokās. Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu 2018. gada grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  “Īsa pamācība lasināšanā” ir doti praktiski padomi, kā izvairīties no kļūdām, ko pieļāvuši tik daudzi vecāki “lasināšanas” procesā. Ir laiks ne tikai mācīt lasīt, bet mācīties pašiem, kā lasināt savus mazos un pat lielos.

  Komplektā saņem arī plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Tas ir A3 formata plakāts bērniem (ieteicams vecumā 4 – 9 gadi) kopā ar uzlīmēm 30 dienām. Plakāta izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē? Ar tādu nodomu radīta grāmata “Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā”.

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Katram ir gadījies, kad vārda pareizrakstība ir it kā zināma, bet gribas īsi un aši pārliecināties, vai viss kārtībā. Šī ir tā grāmata, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai var turpināt iesākto. Tāpat, kad latviešu valodu pēc gudrām grāmatām apgūst vai māca, var rasties vēlēšanās pamēģināt, kā vienkāršāk. Te arī būs – saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību ātri un viegli.

  160 lapaspuses, no kurām 121 lpp. ir grāmatas saturs un 39 lpp. – vārdu alfabētiskais saraksts, kas paredzēts ātrai vārdu pareizrakstības pārbaudei. Tas palīdz viegli atrast vajadzīgo lapu, lai apgūtu pašus gramatikas likumus.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Pēdējie cilvēki uz Zemes – tepat Latvijā. Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem. Kā minējuši vairāki lasītāji, tad šī ir vairāk nekā izdzīvošanas rokasgrāmata pēc apokalipses Latvijā. Grāmata rakstīta ar domu aizpildīt robu, kas ir latviešu literatūrā starp bērnu grāmatām un pieaugušo literatūru ar sarežģītāku valodu.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam