fbpx
Search
Close this search box.

Ak, Šis Helovīns!

Labi atceros laikus, kad šie, mums svešie, svētki ienāca Latvijā. Bērniem tas sākumā likās visai jauki. Vismaz filmās tā izskatījās: tērpi, saldumi, jautrība. Patiesībā tā gluži nebija.
Ne visi cilvēki bija laipni. Ne visi gribēja tādus svētkus. Ne visiem bija pietiekama rocība, lai pirktu daudz konfekšu. Un traucēja vēl kaut kas, ko paši neapzinājās – tam visam trūka pamata. Kāpēc mēs to visu darām?
Ir zemes, kur Helovīns ir īsti svētki. Pie mums – pakaļdarinājums, ko veicina lielā komercija. Paskat vien, kas notiek veikalos! Pērc, pērc, pērc – maskas, saldumus, pat ķirbjus! Dekorē telpas un mājas priekšu, jo filmās tas izskatās labi! Manis pēc, ja kādam to visu vajag – lūdzu!
Bet ko iesākt, kad esam atnākuši un durvis ir vaļā? Protams, slavenais sauklis: “Saldumus vai izjokosim!” Par saldumiem viss skaidrs. Bet lai mani šauj vai nost, nekad nesapratīšu, kāds sakars noķēpātām durvīm, logā iemestai olai vai apstādījumos iztītam tualetes papīram ar jokiem? Kur un kad, un kam tur jāsmejas? Manai tantei smiekli vis nenāca, kad tādas olas dēļ bija jāmaina lielais padomjlaika loga stikls. Un tiem daudzajiem, kas šādus svētkus negrib, arī nenāk smiekli, kad apkārt staigā ubagotāju pūļi, kas agresīvi pieprasa šo vai to. Turklāt bez jēgas un pamata.
Ziemassvētkiu ķekatniekiem ir tiesības un pamats ierasties. Viņiem nav brīv kaut ko pieprasīt vai draudēt. Viņi ar savām izdarībām, jokiem, dziesmām atnes mājai svētību un aizbiedē ļaunumu. Un saņem brīvprātīgi dotu cienastu, ja ir to pelnījuši.
Mums atliek tikai izvēlēties.
Skolotāja Māra Ozola pie ābeles aizrāda

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola apmierināta Vērmanes dārzā

Kurzemē

Izceļojāmies pa Kurzemi – trīsarpus dienas.Skaista bez gala. Ej, kur gribi , visur sakopts, puķes krāšņas jo krāšņas skaistās dobēs, protams, izravētās – ne tādas

Turpināt lasīt »

Atkal par streiku

“Skolotāj, vai jūs streikosiet?” jautāja vienpadsmitie pirms vairākām dienām. Atbildēju piekrītoši. “Kāpēc?” Atbildi iesāku: “Tāpēc, ka izglītības sistēmā pašlaik viss ir…” Viņi teikumu pabeidza manā

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam