fbpx
Search
Close this search box.

Brīvību vārdiem!

Nav noliedzams, ka pat vissliktākās lietas var nest sev līdz kaut ko labu. Karš Ukrainā daudziem ir atvēris acis, licis pārvērtēt līdzšinējo dzīvi. Arī visparastākajiem vārdiem tas ir devis brīvību.
Ir nākusi atziņa, ka vārds ir ļoti svarīgs. Un galvenais – tam jābūt patiesam. Ir svarīgi, kādus vārdus izvēlamies un kā tos lietojam. Pagājušajā gadsimtā komunisti ieviesa modi sagrozīt vārdu nozīmes. Labais it kā kļuva slikts, sliktais – labs, un tā it visur. Jo krāšņāks un sazarotāks bija teiciens, jo drošāk tas liecināja par meliem.
Šo “jauko” tradīciju pārņēma citi, un tas noveda līdz politkorektumam, kad par saldējumā vairs it kā nedrīkstēja lietot vārdu “melns” un tamlīdzīgi. Tagad kaimiņvalstī pat draud gari gadi cietumā par to vien, ja karu nosauc par karu.
Pie mums vēl valda brīvība, kaut gan vecās tradīcijas ar krāšņiem vārdiem politikā un bez jebkāda reāla pamata vēl tiek braši lietotas, ir īpaši dažu partiju nosaukumos un ikdienas lietojumā. Arī internetā tie tiek it braši lietoti.
Es prasu brīvību vārdiem. Tie jāatbrīvo no nekaunīgi uzliktajām važām.
Sveši ļaudis man gribēja
Varēm mutes aizdarīt.
Vaļā durvis, vaļā logi,
Vaļā mana valodiņa.
Skolotāja Māra Ozola runā

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Kad atiet vaļā

Nav jau arī skolotāja dzīve bez saviem prieciņiem. Viens no tiem – kad atiet vaļā. Tiem, kas nelieto skolotāju žargonu: šis teiciens nozīmē, ka skolēnam

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola smīn ar skolēnu telefonā

Sestdiena

Pulkstenis desmit sestdienas rītā. Sēžu pie divpadsmito esejām jau trešo stundu. Diez kas nav. Pleci, rokas un garastāvoklis pamazām slīd uz leju. Pie viena darba

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam