fbpx
Search
Close this search box.

Interneta ilūzijas: starp perfekciju un patiesību

Vaī, kā nu dabūju pa mizu! Kāda kundze (?) nez kāpēc bija rūpīgi izpētījusi bezmaz vai visas manas interneta fotogrāfijas un sarakstījusi veselu kritisku piezīmju sēriju. Taisni apbrīnojama centība! Nekas nebija labi, ne sejas izteiksmes, ne stāja, ne bilžu sižets, ne apģērbs utt., gala secinājums – pilnīgi nesakopta, nez ko dara internetā. Par to varētu pasmieties, ko es, protams arī izdarīju, taču mazliet arī aizdomājos. Protams, ne jau par savu paskatu – daiļums tak neaprakstāms -, par šo to citu.
Tas pats nelaimīgais internets ir pārpilns ar visvisādiem viltojumiem. Vilto ķermeņa daļas, sejas, apģērbus, pašas fotogrāfijas un ko tik visu ne. Ko tas mums dod? Īsti nesaprotu. Viltots tak paliek viltots. Bet laikam jau ir cilvēki, kam tas sagādā prieku.
Tad atcerējos savu jaunību un pusaudža gadus. Nabaga mūsdienu bērni! Jau mums bija grūti ar visiem tiem neskaitāmajiem kompleksiem, bet te ik dienas priekšā paraugi – cits par citu brīnumdaiļāks. Nav brīnums, ja depresija klāt.
Katram ir tiesības būt tādam, kāds viņš ir vai vēlas būt. Katrs drīkst ģērbties pēc saviem ieskatiem, protams, ievērojot elementāro pieklājību vai darba prasības. Žēl to cilvēku, kuri paši sevi ieliek tādos rāmjos, ka vairs nejūtas labi.
Un pret skolotājiem ir īpašas prasības gan izskatā, gan apģērbā. Varbūt arī tas mazina jauniešu vēlmi strādāt skolā – ja viņi negrib tikt pārāk ierobežoti.
Vai mēs būsim tie, kas vairos aplamos priekšstatus par dzīvi? Protams, skolotāja darbā ir vieta arī uzspēlei, pārspīlējumiem un tamlīdzīgām lietām – kad tiešām vajag. Taču melot mēs nedrīkstam.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Nestandarta situācija

Sūdzas kolēģe, lūdz padomu. Pirmklasnieks skolā stundu laikā enerģiski ņemas pa savām vīrišķajām detaļām: izpleš kājas, iebāž roku biksēs un darbojas. Uz skolotājas aicinājumiem to

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola ravē

Karasieva

Tas nu gan bijis jokdaris, kas ieteicis vārdu “karasieva” jau esošā un labā vārda “kareive” vietā. Par pēdējo viss skaidrs – sieviete, kura karo vai

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola prieks par puķēm

Es skatos

Es skatos uz zālē sēdošajām skolotājām. Tik dažādas un tomēr līdzīgas. Jā, nodzītas. Jā, nogurušas. Un tomēr… Viņās ir kaut kas tāds, kas gribot negribot

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam