fbpx
Search
Close this search box.

Ir gan laiki pienākuši!

Lai ko mēs ieslēgtu – radio, TV vai datoru, visur runā par skolu, skolotājiem, izglītību no vienas puses, otras puses, trešās un ceturtās, no augšas un apakšas. Un tam ir dibināts iemesls: drīz vien vairs nebūs skolotāju, kas var un prot strādāt, kas grib iet klasēs. Vai, kāds pārsteigums! Kas to būtu domājis! Visu laiku viss tik labi, tik labi, un nu, izrādās, kaut kas nav kārtībā.
Tad nu tiek meklēti vainīgie: paši skolotāji, kas, maitas tādi, nez kāpēc negrib strādāt vai tīšām strādā slikti, vecāki, ministrija, valdība vispār, pat paši skolnieki. Pēdējiem gan trāpa vismazāk, ja neskaita apsaukāšanu par izglītojamajiem (tizlāku vārdu gan grūti iedomāties – tādi kā objekti, kurus no malas nez kas izglīto). Taču vainas meklēšana ir gaužām nelietderīga nodarbošanās.
Viss ir nokavēts, vismaz 20 gadus nokavēts. Un viena (vai grupas) vainīgo nav. Sabiedrība kopumā nenovērtēja izglītības dabu un nozīmi, un tas, protams, izpaudās valdību darbā. Pedagogi savukārt, garajos okupācijas gados pieraduši būt nobīdīti maliņā vai pat apakšā (bija taču teikts: inteliģenti – cilvēces atkritumi), pieraduši turēt muti un rukāt, cik spēka, sevi nežēlojot, bez tiesībām un iebildumiem, pēc inerces rāva tik tālāk ar devīzi “viss bērnu labā”. Un jaunā turīgo kārta, kas viņos redzēja tikai un vienīgi apkalpojošo personālu (pircējam tak vienmēr taisnība).
Ko nu? Pirmkārt un galvenokārt jāmaina sabiedrības attieksme. Te jāstrādā visiem – žurnālistiem, ministriem (visiem!), deputātiem, pašvaldībām, vecākiem, vecvecākiem, tantēm, onkuļiem, ražotājiem, tirgotājiem un tā tālāk. Un, protams, pašiem skolotājiem. Degunus augšā! Mēs esam zemes sāls un pamats. Un runa nav tikai par naudu.
Skolotāja Māra Ozola neapmierināta ar puķēm

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Dialogs

Saņemu ziņu ceturtdienas vakarā.Daiga: Nopirku no Jums sestdien “Es vairs nebēgu pa sapņiem”. Lasu, tiku līdz vidum. Vienkārši vājprāts… Kā to varēja paciest?Māra: Ja vajag,

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam