Ir gan laiki pienākuši!

Lai ko mēs ieslēgtu – radio, TV vai datoru, visur runā par skolu, skolotājiem, izglītību no vienas puses, otras puses, trešās un ceturtās, no augšas un apakšas. Un tam ir dibināts iemesls: drīz vien vairs nebūs skolotāju, kas var un prot strādāt, kas grib iet klasēs. Vai, kāds pārsteigums! Kas to būtu domājis! Visu laiku viss tik labi, tik labi, un nu, izrādās, kaut kas nav kārtībā.
Tad nu tiek meklēti vainīgie: paši skolotāji, kas, maitas tādi, nez kāpēc negrib strādāt vai tīšām strādā slikti, vecāki, ministrija, valdība vispār, pat paši skolnieki. Pēdējiem gan trāpa vismazāk, ja neskaita apsaukāšanu par izglītojamajiem (tizlāku vārdu gan grūti iedomāties – tādi kā objekti, kurus no malas nez kas izglīto). Taču vainas meklēšana ir gaužām nelietderīga nodarbošanās.
Viss ir nokavēts, vismaz 20 gadus nokavēts. Un viena (vai grupas) vainīgo nav. Sabiedrība kopumā nenovērtēja izglītības dabu un nozīmi, un tas, protams, izpaudās valdību darbā. Pedagogi savukārt, garajos okupācijas gados pieraduši būt nobīdīti maliņā vai pat apakšā (bija taču teikts: inteliģenti – cilvēces atkritumi), pieraduši turēt muti un rukāt, cik spēka, sevi nežēlojot, bez tiesībām un iebildumiem, pēc inerces rāva tik tālāk ar devīzi “viss bērnu labā”. Un jaunā turīgo kārta, kas viņos redzēja tikai un vienīgi apkalpojošo personālu (pircējam tak vienmēr taisnība).
Ko nu? Pirmkārt un galvenokārt jāmaina sabiedrības attieksme. Te jāstrādā visiem – žurnālistiem, ministriem (visiem!), deputātiem, pašvaldībām, vecākiem, vecvecākiem, tantēm, onkuļiem, ražotājiem, tirgotājiem un tā tālāk. Un, protams, pašiem skolotājiem. Degunus augšā! Mēs esam zemes sāls un pamats. Un runa nav tikai par naudu.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Tante atsūtīja pantiņu

Tante priecīga man atsūtīja pantiņu, atradusi vecā grāmatā, autors blakus nav bijis rakstīts:Nav pasaulei jēgas?Un dzīve ir posts?Ak saki jel, lūdzams,Kam nemirsti nost?Lai es ieliekot

Turpināt lasīt »

Sestdiena

Pulkstenis desmit sestdienas rītā. Sēžu pie divpadsmito esejām jau trešo stundu. Diez kas nav. Pleci, rokas un garastāvoklis pamazām slīd uz leju. Pie viena darba

Turpināt lasīt »

Šoferi un likumi.

Braucu pa dzīvu šoseju. Puskrēsla. Viegli miglo kaut kas lietum līdzīgs. Uz ceļa šajā posmā esmu redzējusi dažāda izmēra kustoņus, sākot ar kaķi un beidzot

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Ilgi prasītā grāmata nu ir arī manās rokās. Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu 2018. gada grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  “Īsa pamācība lasināšanā” ir doti praktiski padomi, kā izvairīties no kļūdām, ko pieļāvuši tik daudzi vecāki “lasināšanas” procesā. Ir laiks ne tikai mācīt lasīt, bet mācīties pašiem, kā lasināt savus mazos un pat lielos.

  Komplektā saņem arī plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Tas ir A3 formata plakāts bērniem (ieteicams vecumā 4 – 9 gadi) kopā ar uzlīmēm 30 dienām. Plakāta izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē? Ar tādu nodomu radīta grāmata “Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā”.

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Katram ir gadījies, kad vārda pareizrakstība ir it kā zināma, bet gribas īsi un aši pārliecināties, vai viss kārtībā. Šī ir tā grāmata, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai var turpināt iesākto. Tāpat, kad latviešu valodu pēc gudrām grāmatām apgūst vai māca, var rasties vēlēšanās pamēģināt, kā vienkāršāk. Te arī būs – saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību ātri un viegli.

  160 lapaspuses, no kurām 121 lpp. ir grāmatas saturs un 39 lpp. – vārdu alfabētiskais saraksts, kas paredzēts ātrai vārdu pareizrakstības pārbaudei. Tas palīdz viegli atrast vajadzīgo lapu, lai apgūtu pašus gramatikas likumus.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Pēdējie cilvēki uz Zemes – tepat Latvijā. Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem. Kā minējuši vairāki lasītāji, tad šī ir vairāk nekā izdzīvošanas rokasgrāmata pēc apokalipses Latvijā. Grāmata rakstīta ar domu aizpildīt robu, kas ir latviešu literatūrā starp bērnu grāmatām un pieaugušo literatūru ar sarežģītāku valodu.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam