fbpx
Search
Close this search box.

Atkal par streiku

“Skolotāj, vai jūs streikosiet?” jautāja vienpadsmitie pirms vairākām dienām. Atbildēju piekrītoši. “Kāpēc?” Atbildi iesāku: “Tāpēc, ka izglītības sistēmā pašlaik viss ir…” Viņi teikumu pabeidza manā vietā, un neņemos to šeit citēt. Tālāk nāca “pareizi, skolotāj” un tamlīdzīgi. Uztraucas taču, mazie nabadziņi, par eksāmeniem, par nezināmo, kas gaida priekšā, par to, ka no skolām aiziet skolotāji, un kas zina, par ko vēl. Viņi patiešām gribētu, lai skolotājiem maksā vairāk un tiem nav nežēlīgi jāpārpūlas – tad tak pašiem būtu vieglāk, stundas kvalitatīvākas un pedagogi laipnāki.
Bet ir tā kā ir. Un izlīgumam atkal piedāvāja dižu algas pielikumu (lielākais, ko esmu saņēmusi bija apm. 10 eiro). Man gan ar matemātiku pavāji, bet pavirši rēķinot, sanāca par kontaktstundu būšot pat veseli 9 centi vairāk. Paldies! Piemaksāšu no pensijas (ha, ha!) 10 centus, un lieciet mani mierā! Klasē gan ieskanējās žēli smilksti: “Skolotāj, jūs taču mūs nepametīsiet?!” Nevarēju atbildēt ne jā, ne nē. Varbūt vēl gadu vai divus novilkšu, bet nekāds diži labais darbs tas nebūs.
Dēls aiziet mēģināt spēkus fizikas skolotāju frontē – caur to skolotāju ātrcepšanas iestādi. Nez, cik no cepumiņiem skolās aizķersies? Meita no skolas aiziet. Patīk un labi sanāk, bet gribas savu dzīvi un dzīvokli – tam nesanāk naudiņas, jāpelna citur. Varbūt kaut kad atgriezīsies skolā.
Tā nu sēžu, streikoju un rakstu. Vēl paspēšu iekrājušos darbus izlabot.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Pēc izlaiduma

Izlaidumi paskrējuši. Arī pie mums – izlaidumi kā jau izlaidumi, ja vien neskaita to, ka nav zināmi eksāmenu rezultāti (manuprāt, absurds, bet lai nu būtu,

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola krūmā smīn

Savlaik

Savlaik man aizliedza turpināt mācīt arī citas valodas, ko biju darījusi gadiem (neviens vismaz skaļi vai rakstiski nesūdzējās, ka daru to slikti) – jauns likums,

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam