fbpx

Kad atiet vaļā

Nav jau arī skolotāja dzīve bez saviem prieciņiem. Viens no tiem – kad atiet vaļā. Tiem, kas nelieto skolotāju žargonu: šis teiciens nozīmē, ka skolēnam beidzot sāk izdoties tas, kas līdz šim ilgstoši nu nekādi nesanāca. Un tad ir prieks.
Kad liela meitene pēc sešiem neveiksmīgiem mēģinājumiem pirmoreiz iznāk klases priekšā un veiksmīgi prezentē savu darbu.
Kad skolēns, kurš vidusskolā divus gadus pat no vietas nav spējis ne pār lūpu pārspļaut, pie tāfeles notur skaistu runu par paša izvēlētu tematu.
Kad atnāk nelasītājs un priecīgi pārsteigts deklarē, ka lasīt esot interesanti.
Kad tādam bēdubrālim, kurš ne divus vārdus nespēj pareizi uzrakstīt, tekstos parādās zināma izpratne par pareizrakstību.
Kad mūžīgais špikotājs sāk veidot pats savus – lai nu kādus – tekstus.
Kad devītklasnieks mēnesi pirms eksāmena nez kāpēc pēkšņi sāk rakstīt pareizi daudzus vārdus, kuros piecus gadus allaž kļūdījies.
Kad mūžīgais neveiksminieks pasaka pareizo atbildi, kad visa klase domīgi klusē.
Tā varētu turpināt. Bet kopīgs visos gadījumos ir tas, ka skolotājs šķietami velti pūlējies varbūt pat gadiem, un tad pēkšņi bez īpaša redzama iemesla viss notiek. Un nav īsti skaidrs, kuram tad ir “atnācis vaļā” – skolēnam vai skolotājam.
Atliek tikai cītīgi rušināt to dārziņu un cerēt, ka kaut kas uzdīgs.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola smīnīgs portrets

Par slodzi

Neatceros, ka būtu izdevies kādu gadu strādāt uz vienu slodzi. Ak, jā, vienugad bija gan pusslodze – kad strādāju citā darbā un palūdza paralēli padarboties,

Turpināt lasīt »

Piekusu

Piekusu, pareizāk sakot, nomocījos. Jā, es zinu, man vajadzēja iet kādos kursos. Jā, es zinu, man vajadzēja laicīgāk meklēt palīdzību. Jā, es zinu, ka pamazām

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Sale!
  Grāmatas

  Lasīšanas komplekts “Ziemassvētki”

  Izcila Ziemassvētku dāvana 5. – 8. klases skolēnam! Lielisks veids, kā radīt ieradumu lasīt ar nu jau vairs ne tik bērnišķīgu grāmatu, kas aizraus skolēnu piedzīvojumos.

  22,00 Pievienot grozam
 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam