fbpx
Search
Close this search box.

Kas mācīs?

Rīts. Rets gadījums – skatos TV. Skolas direktors runā par tēmu, kas nesen (beidzot!) aizsākta – ko darīt ar bērniem, kuru dēļ klasesbiedri vai pat skola (vai bērnudārzs) ar visiem pedagogiem nevar normāli strādāt. Laikam būšot jāapmāca atsevišķi mājās. Aizdomājos.
Jautājums – kas mācīs? Laikam tak tie paši pedagogi. Tātad potenciāli arī es. Tūlīt nākamais jautājums – kas maksās? Laikam taču neviens – skolotājs tak kaut kādu algu saņem, lai nu dažas liekas stundas pastrādā. Tā, protams, neviens nav teicis, bet tāds ir parastais scenārijs, kad kas jauns ir izdomāts.
Direktora balsī skan slēpta cerība, ka tad par bērna izglītību būs atbildīgi vecāki (nepiepildīts sapnis). Tas nav domāts kā sods. Citiem bērniem tad būtu iespēja mierīgi mācīties. Vecākiem – nepārprotams aicinājums meklēt risinājumu.
Droši vien man tūdaļ uzbruks neskaitāmi šo nabaga bērnu aizstāvji. Varat nepūlēties. Es zinu, kā ir, ja bērns slims. Bet tikpat grūti ir noskatīties, kā vecāki stāvus dzen savu bērnu postā, ja atsakās problēmas redzēt un meklēt tām risinājumu, vainojot gan skolotājus, gan bērnudārza darbiniekus. Gana esmu redzējusi arī bēdīgos un pat visbēdīgākos rezultātus.
Ko darīt? Tikai viens ceļš – sadarboties un meklēt risinājumus visiem kopā – skolai, vecākiem un sabiedrībai. Tāls sapnis, tomēr uz to vajadzētu vismaz tiekties.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola kož pirkstā

O! Kļūda! Un labojums.

Eksāmens 12.klasei beidzies. Ar interesi skatos uzdevumus, un – še tev! Kļūda!2.daļas pirmajā uzdevumā nevis vienu, bet trīs reizes atkārtojas nepareizi uzrakstīts vārds “rindkopa” izlaists

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola lasa un ēd

Vajag tagad.

Mācu skolā bērnus. Jā, bērnus. Kaut gan daži no tiem jau nēsā krietnas un modīgas bārdas (vidusskola taču!) un, pa durvīm iekšā nākot, noliec galvas,

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam