fbpx
Search
Close this search box.

Par pacietību

Daudzi cilvēki iedomājas, ka skolotāja darbā atliek tikai kaut ko pateikt (dari tā vai nedari šitā), un viss notiek, protams, ja skolotājs ir speciālists, autoritāte utt., utjpr. Diemžēl tā parasti nenotiek vis, lai nu ar kādām spējām šī mītiskā būtne – superskolotājs – būtu apveltīta. Lai ko mēs darītu, uz ātru efektu cerēt velti.
Visbiežāk ir jāveic tāda kā lēna tamborēšana, tas ir, ar acs kaktiņu vērojot vienu, otru, trešo utt. skolēnu, jāpamana, kad ko teikt, kad klusēt, kad pabārt, kad paslavēt, kad jārīkojas strauji, asi un pat, iespējams, ne visai likumīgi.
Visbiežāk rezultāti nāk lēni. Tā sestklasnieks, kas ģimenes apstākļu dēļ ir mainījis skolu, atsakās sadarboties un visu stundu guļ, galvu uz rokām nolicis. Tad jānoķer mirklis, kad viņš ir gatavs pacelt galvu un atbildēt uz visvienkāršāko jautājumu. Nokavēt nedrīkst. Pārsteigties arī ne. Starp citu, pilnībā darbā viņš ieslēdzās pēc pusgada. Klasi pabeidza.
Tāpat jānoķer mirklis, kad ar māti, kas regulāri terorizē skolotājus, ir iespējams puslīdz mierīgi un saprātīgi runāt.
Un tas lielais puisis, kas 10.klasē atnāk ar ciešu pārliecību, ka visi skolotāji to vien dara, kā vēl viņam ļaunu un plāno kādus uzbrukumus? Ko iesākt ar tādu? Recepte vienkārša – laipnība, godīgums un elementāra cilvēcība. Zāļu lietošanas laiks – divi gadi. Rezultāts – sirsnīgs smaids un šķiroties dāvanu maisiņš, pilns ar speciāliem kārumiem (ko es drīkstu ēst). Ar dāvanām neesmu lutināta, tāpēc stipri apjuku, bet tas smaids gan bija ko vērts!
Tāpat pēc divu gadu pūlēm vēstule no armijas vecajos (ne labajos) laikos: “Skolotāj, es visu sapratu, Jums bija taisnība!”
Tur jau tas grūtums – reizē būt vienmēr gatavam kā pielādētai plintei un tai pašā laikā gadiem ilgi šķietami veltīgi tamborēt.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola brīnās

Un ja nu?

Liekas, ka daļa cilvēku ir tā apsēsti ar cīņu pret kaut ko, ka vairs nepārzina gramatiku. Derētu atcerēties, ka ir arī tāda vārdkopa: Un ja nu?Ar

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam