fbpx
Search
Close this search box.

Kurzemē

Izceļojāmies pa Kurzemi – trīsarpus dienas.
Skaista bez gala. Ej, kur gribi , visur sakopts, puķes krāšņas jo krāšņas skaistās dobēs, protams, izravētās – ne tādas kā manējās. Iebraucām arī Turlavā, kur kādreiz dzīvoju. Kolhozu laikā tur bija tā nolaists, ka bijušo skaistumu varēja tikai nojaust, bet tagad.…. Ak! Ja es tur dzīvotu tagad, būtu daudz grūtāk aiziet. Protams, tik lielu gabalu braucot, redzējām arī pamestas vietas un aizaugušus tīrumus, bet to bija maz, ja salīdzina ar plašajiem labības laukiem, kas līgani vijās augšup un lejup, rotāti ar ozoliem, mežu pudurīšiem un citām skaistām lietām. Pilsētas un pilsētiņas, visas jaukas.
Bet sanāca parunāt arī ar kolēģiem. Un tad sākās bēdu stāsti. Par māti, kurai trīs bērni un kura lielu daļu sava laika velta sūdzību rakstīšanai – par skolotājiem, kas, viņasprāt, māca nepareizi un slikti uzvedas. Un ja nu vēl būtu tikai sūdzības! Par vecmāmiņu, kura tik ļoti rūpējas par mazdēlu, ka tagad pedagogiem augstākajās instancēs jāpierāda dokumentāli, ka bērns tiešām neprot lasīt (interesanti – kā to var izdarīt?) un viņam noteikti nāktu par labu vēlreiz iet pirmajā klasē. Un tā tālāk. Šādu stāstu netrūkst. Bet pāri visam viena bēda. Trūkst skolotāju. Trūkst skolotāju. Trūkst skolotāju.
Ko nu? Vai tiešām turpināsim kā līdz šim?
Skolotāja Māra Ozola apmierināta Vērmanes dārzā

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Atzīmes izliktas

Sabiedrībā joprojām valda mīts, ka skolēnu brīvlaiks attiecas arī uz skolotājiem. Patiesībā mēs strādājam, precīzāk, rukājam mellu muti, tikai nedarām to publiski. Apkopojam rezultātus (un

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola grāmatas atklāšanā ar pildspalvu

Seminārs

Vakar bija tāda ļoti laba un reizē arī skumīga diena.Skumīga, jo zinājām, ka mēs, Pierīgas literatūras skolotāji tieši šādā bariņā vairs netiksimies – viss plūst

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam