fbpx

Par mazām lietām

Mēs tik daudz laika un pūļu veltām, lai bērniem, jauniešiem un pat sev pašiem kaut ko iemācītu, attīstītu vēlamus ieradumus. Tas nereti sagādā grūtības, un tad vairs nav tālu līdz strīdiem un konfliktiem. Taču ir viens ceļš, kas šo grūto procesu var atvieglot, un tie ir mazi prieki. Pavisam vienkārši – varam bērniem (vai paši sev uzdāvināt kaut ko jauku.
Dažkārt vecāki vai pedagogi ieņem prātā, ka dāvināt kaut ko par sasniegumiem nav īsti lāgā. Prieku esot jāgūst no pašas. grūtību pārvarēšanas un mērķa sasniegšanas. Labi jau, labi, bet kāpēc to nepapildināt ar mazu dāvaniņu?
Parastie iebildumi (šogad par sekmīgu atzīmi prasa jaunu telefonu, rīt prasīs mašīnu) neiztur kritiku. Pirmkārt, prasīšana nav jāuzklausa.
Otrkārt, dāvanas mēdz būt dažādas. Zinu pusauga meiteni, kas dārgas dāvanas vietā izvēlējās ilgu pastaigu parkā kopā ar tēvu. Kāds sestās klases skolēns palūdza dārzā iekārtot dīķi – baseinu mutesbļodas lielumā.
Labi darbojas tādi nieki kā, piemēram, uzlīmītes vai mazi zīmējumi īpašā burtnīcā. Protams, izskatās dīvaini, ja divmetrīgs tēvainis priecājas par uzlīmīti, bet – nu un tad? Prieks taču ir!
Ja jāpārvar kādas patiesas grūtības, piemēram, jāpieradinās ik dienas izlasīt noteikto normu, vēlams nolikt redzamā vietā kaut ko tādu, kas reizē būs atgādinājums un sasniegumu rādītājs. Tāds varētu būt īpašs kalendārs vai plakāts, kurā katru dienu tiek kaut kas ielīmēts vai iezīmēts, tā padarot redzamu sasniegto rezultātu.
Protams, arī smaids vai labs vārds ir balva, bet tos labāk dāvāt tāpat vien.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Sale!
  Grāmatas

  Lasīšanas komplekts “Ziemassvētki”

  Izcila Ziemassvētku dāvana 5. – 8. klases skolēnam! Lielisks veids, kā radīt ieradumu lasīt ar nu jau vairs ne tik bērnišķīgu grāmatu, kas aizraus skolēnu piedzīvojumos.

  22,00 Pievienot grozam
 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam