Kad atiet vaļā

Nav jau arī skolotāja dzīve bez saviem prieciņiem. Viens no tiem – kad atiet vaļā. Tiem, kas nelieto skolotāju žargonu: šis teiciens nozīmē, ka skolēnam beidzot sāk izdoties tas, kas līdz šim ilgstoši nu nekādi nesanāca. Un tad ir prieks.
Kad liela meitene pēc sešiem neveiksmīgiem mēģinājumiem pirmoreiz iznāk klases priekšā un veiksmīgi prezentē savu darbu.
Kad skolēns, kurš vidusskolā divus gadus pat no vietas nav spējis ne pār lūpu pārspļaut, pie tāfeles notur skaistu runu par paša izvēlētu tematu.
Kad atnāk nelasītājs un priecīgi pārsteigts deklarē, ka lasīt esot interesanti.
Kad tādam bēdubrālim, kurš ne divus vārdus nespēj pareizi uzrakstīt, tekstos parādās zināma izpratne par pareizrakstību.
Kad mūžīgais špikotājs sāk veidot pats savus – lai nu kādus – tekstus.
Kad devītklasnieks mēnesi pirms eksāmena nez kāpēc pēkšņi sāk rakstīt pareizi daudzus vārdus, kuros piecus gadus allaž kļūdījies.
Kad mūžīgais neveiksminieks pasaka pareizo atbildi, kad visa klase domīgi klusē.
Tā varētu turpināt. Bet kopīgs visos gadījumos ir tas, ka skolotājs šķietami velti pūlējies varbūt pat gadiem, un tad pēkšņi bez īpaša redzama iemesla viss notiek. Un nav īsti skaidrs, kuram tad ir “atnācis vaļā” – skolēnam vai skolotājam.
Atliek tikai cītīgi rušināt to dārziņu un cerēt, ka kaut kas uzdīgs.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Atzīmes izliktas

Sabiedrībā joprojām valda mīts, ka skolēnu brīvlaiks attiecas arī uz skolotājiem. Patiesībā mēs strādājam, precīzāk, rukājam mellu muti, tikai nedarām to publiski. Apkopojam rezultātus (un

Turpināt lasīt »

Dialogs

Saņemu ziņu ceturtdienas vakarā.Daiga: Nopirku no Jums sestdien “Es vairs nebēgu pa sapņiem”. Lasu, tiku līdz vidum. Vienkārši vājprāts… Kā to varēja paciest?Māra: Ja vajag,

Turpināt lasīt »

Kas mācīs?

Rīts. Rets gadījums – skatos TV. Skolas direktors runā par tēmu, kas nesen (beidzot!) aizsākta – ko darīt ar bērniem, kuru dēļ klasesbiedri vai pat

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!