fbpx

Vēl par mazajām skolām

Protams, protams, visa pamatā ir nauda vai, teiksim, materiālie līdzekļi. Naudas vienmēr ir trūcis un trūks. Neviens nekad nav teicis: man par daudz. Kā labi sadalīt mantu, naudu? Protams, vajadzētu taisnīgi un godīgi. Bet kā tas ir? Vai mēs pārāk bieži neaizmirstam paskatīties uz priekšu?
Tagad ir modē taisīt ciet ekonomiski neizdevīgās skolas. Jā, izglītībai naudas ir par maz. Bet cik maksā viens par kārtīgu cilvēku izaudzināts un izmācīts savlaik ne tik veiksmīgs cilvēkbērns? Kur liksim tos, kas iznākuši ne tik labi, un cik tas maksās? Cik vēlāk maksās tie bērni, kurus vienkārši lielajā barā nepamana pārstrādājušies skolotāji vai, pat ja pamana, nespēj palīdzēt? Cik maksās to ļaužu apmācība, kuri bērnībā nav tikuši pie kaut cik kvalitatīviem skolotājiem?
Tik nežēlīgi trūkst skolotāju, kaut aiztaisītas tik daudzas skolas. Kā tā? Kāpēc skolotāju bari netraucas no slēgtajām mazajām skolām uz centriem? Kāpēc viņi negrib vecuma galā meklēt nez kur dzīvesvietu un plēsties ar lieliem bērnu bariem svešā vidē? Skolotāji tak esot tie bagātie.
Pirms kara paši vietējie Turaidā uzcēla modernu skolu (attēlā) ar internātu 60 bērniem. Vai viņi visi bija kaut kādi rokfelleri vai īloni maski un nezināja, kur naudu grūst? Nē. Man aizdomas, ka viņi domāja par savu bērnu nākotni.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola smīnīgs portrets

Par slodzi

Neatceros, ka būtu izdevies kādu gadu strādāt uz vienu slodzi. Ak, jā, vienugad bija gan pusslodze – kad strādāju citā darbā un palūdza paralēli padarboties,

Turpināt lasīt »

Anšlavs nāk mājās

Oktobris ir Anšlava Eglīša mēnesis. Pirmkārt, viņam tad ir dzimšanas diena. Otrkārt, Inciemā, kur viņš visvairāk jutās kā mājās, tad sakrīt dzeltenās lapas un ir

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Sale!
  Grāmatas

  Lasīšanas komplekts “Ziemassvētki”

  Izcila Ziemassvētku dāvana 5. – 8. klases skolēnam! Lielisks veids, kā radīt ieradumu lasīt ar nu jau vairs ne tik bērnišķīgu grāmatu, kas aizraus skolēnu piedzīvojumos.

  22,00 Pievienot grozam
 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam