fbpx
Search
Close this search box.

Pēc izlaiduma

Izlaidumi paskrējuši. Arī pie mums – izlaidumi kā jau izlaidumi, ja vien neskaita to, ka nav zināmi eksāmenu rezultāti (manuprāt, absurds, bet lai nu būtu, ja tā dikti vajag). Piedalījos vien kā skatītāja, jo negribas jaukties citu plānos, tāpēc arī nepieteicos runātājos. Taču gribēju šo to pateikt saviem vidusskolas beidzējiem, tāpēc darīšu to zināmu, tā teikt, attālināti.
1. Lai pēc kādiem darbiem vai nedarbiem, uzvarām vai zaudējumiem nāktos publiski runāt, atcerieties: jādomā ne tikai par sakāmo, bet arī par runas kvalitāti, uzbūvi un valodas pareizību. Klausīsies visa valsts un es arī. Līdz šim par dzirdēto esmu bijusi apmierināta, lai tā arī paliek.
2. Lai kur arī dzīve jūs būtu aiznesusi – lasiet. Vairāk vai mazāk, bet lasiet. Jātrenē ne tikai muskuļi, bet arī smadzenes. Vislabāk, protams, lasīt latviski, bet, ja nu nekādi nevar, tad citā valodā. Ja mums sanāks satikties, mans pirmais jautājums būs: un kā ar ārpusklases lasīšanu? To atcerieties pat uz olimpiskā pjedestāla – varbūt es turpat apakšā kaut kur ložņāju.
3. Lai kur un ko jūs darītu, atcerieties: mēs katrs pārstāvam savu valsti, tautu un valodu. Nedarīsim tām kaunu. Mums ir tieši tāda valsts, kādu esam pelnījuši. Ja kaut kas nepatīk, ir mūsu varā darīt visu, lai būtu labāk.
Jums būs kāpieni un kritieni, veiksmes un sāpīgi puni. Ja sanāk gauži, celsimies atkal un iesim tālāk. Spraudīsim paši savus mērķus un īstenosim tos.
Laimīgu ceļu!

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Skolotāja Māra Ozola dusmīgi bēdīga

Par reformu

Tagad visi, kam nav slinkums, runā par izglītības reformu – jēdz par to kaut ko vai nejēdz. Un lielākoties jau nejēdz ar – spriež pēc

Turpināt lasīt »

Atzīmes izliktas

Sabiedrībā joprojām valda mīts, ka skolēnu brīvlaiks attiecas arī uz skolotājiem. Patiesībā mēs strādājam, precīzāk, rukājam mellu muti, tikai nedarām to publiski. Apkopojam rezultātus (un

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola izbrīnīta

Pārtaupījušies!

Robēra Merla grāmatā “Malvilas pils” par kādu skopu sievieti ir teikts apmēram tā: pārtaupījusies tiktāl, ka pašai vairs nav palicis pēcpuses, uz kā apsēsties.Mums iznācis

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Now you can buy my book about Anšlava Eglīti directly from us. In it, I write my experiences and reflections, how I learned about Anšlava Eglīti and how his memory was kept in the vicinity of Inciems until that moment.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Es vairs nebēgu pa sapņiem

  Biogrāfisks trilleris – Holivudas filmu cienīgs skolotājas dzīves stāsts. Grāmata sniedz pārliecību, ka arī no trakākajām situācijām ir iespējams izbēgt.

  9,50 Pievienot grozam