Mācību grāmata audzināšanas stundām

Skolēna veiksmes rokasgrāmata

13 - mans laimīgais skaitlis

5 grāmatu komplekts

DRĪZUMĀ___2_-removebg-preview

Par autoriem

Kasparu un Māru kā tandēmu vislabāk atceras tie, kuri pēdējo 4 gadu laikā apmeklējuši vasaras skolotāju kompetences pilnveides nometnes "Svinam dzīvi". Atsevišķi viņi ir izcilas personības, taču kopā viens otru papildina pusvārdā.

Idejas autors ir Kaspars Bikše, kurš jau kopš šī gadsimta sākuma aktīvi palīdz pedagogiem Latvijā un arī ārzemēs uzlabot attiecības ar skolniekiem un pašiem ar sevi. Šo gadu laikā tiktas izdotas vairākas pedagoģijas un psiholoģijas grāmatas no kurām populārākās bijušas “Lūdzu skolotāj!” vairākās daļās. Šobrīd, turpinot lektora lomu, nodarbojas ar vairāku RIIMC programmu izpildi un arī pedagogs.lv izglītības tiešsaistnes vietnes redakciju.

Skolotāja Māra Ozola ar Kasparu iepazinās teju nejauši, apmeklējot vienu no viņa lekcijām, lai pēc standarta pedagoga nepieciešamības iegūtu kārtējo kompetences apliecību, kur, kā paši saka, “sadziedājās”. Simbioze bija acīm redzama, tāpat arī vēlme palīdzēt citiem pedagogiem, skolniekiem un  viņu vecākiem. Kopīgiem spēkiem vadot vairākas lekcijas, saprata, ka šādu pašu sadarbību varētu veidot arī citā formā, kas galu galā noveda līdz mācību grāmatai audzināšanas stunām (un ne tikai) “13 – mans laimīgais skaitlis. Skolēna veiksmes rokasgrāmata”.

Grāmatas saturs

Kaspars un Māra pedagoģijas un psiholoģijas jomās strādā vairāk nekā 20 gadus. Taču katru gadu sastopās ar nelaimīgiem, kompleksu un sliktu atzīmju māktiem pusaudžiem un jauniešiem. Bieži viņu neapmierinātība ar sevi izpaužas kā agresija - pret sevi, biedriem, vecākiem, skolotājiem un pat gluži svešiem cilvēkiem. Dažiem izdodas palīdzēt. Citiem neizdodas. Arī grāmatas rakstīšanas laikā ik dienas nācās sastapt skolēnus, kuriem derētu steidzami izlasīt to vai citu nodaļu. Nu viņiem tāda iespēja būs. 13 nodaļās ir doti skaidrojumi, kāpēc mūsu dzīvē ir pārāk daudz neveiksmju un citu sliktu lietu, padomi šo šķērsļu pārvarēšanai un vingrinājumi sevis pilnveidošanai. Lai gan grāmata domāta jauniešiem, to itin labi var izmantot arī cilvēlki, kam šis vecums jau aiz muguras.

 

1. nodaļa – Jauns gads, jauna kārtība

2. nodaļa – Paši sāksim mainīt savu pasauli

3. nodaļa – Kā veidot savu realitāti

4. nodaļa – Turpmākie praktiskie soļi

5. nodaļa – Kā skolas ikdienai piešķirt jēgu

6. nodaļa – Viss sākas skolā

7. nodaļa – Skolēnu attiecības ar skolotājiem

8. nodaļa – Beigsim baidīties

9. nodaļa – Upuris un tirāns

10. nodaļa – Ārējie konflikti un skolēnu iekšējā gudrība

11. nodaļa – Valoda mūsu darbarīks

12. nodaļa – Attieksmes maiņa – ceļš uz veiksmi un apmierinātību

13. nodaļa – Lasīšana – panākumu atslēga

Ja vēlies iegādāties tikai 1 grāmatu iepriekšpārdošanā nevis komplektu, tad nāc šeit!