fbpx

Ienaidnieki?

Dzirdu kārtējo bēdu stāstu: jauna skolotāja izmisumā, jo netiek galā ar pirmklasnieku, kurš dauza mēbeles, sit skolotāju, bērnus un, protams, lamājas. Atiet nost nevar. Kā lai māca pārējos? Māte šādu iespēju noliedz: viņas bērns nekad neko tādu nedarot, tātad tas nav tiesa vai arī kāds nabadziņu izprovocējis.
Godīgi sakot, es arī nezinu, ko tādā reizē darītu. Ar pirmklasniekiem neesmu strādājusi. Nekas likumīgs prātā nenāk. Bet ne par to ir stāsts.
Tas sākās jau pirms gadu desmitiem, manuprāt, jau komunistu laikā, kad speciāli tika padziļināta dabiskā plaisa starp paaudzēm. Piespiestā dzīve melos un skolotājiem izvirzītās ideoloģiskās prasības to tikai padziļināja. Atmodas un brīvvalsts gados tika kultivēts sliktā, vardarbīgā skolotāja tēls kā pagātnes palieka, kas negrib pazust. Nekas konkrēts vietā piedāvāts netika, tie skolotāji, kas vaiga sviedros strādāja (un labi strādāja) pieminēti tikpat kā netika.
Nu baudām šī koka sapuvušos augļus – sēžam peļķē bez skolotājiem. Bezgala daudzās skolās nereti redzam, ka tur darbojas trīs naidīgas nometnes – skolotāji, bērni un vecāki. Administrācija cenšas tās samierināties vai nostāties kādā no pusēm, bet īsti labi rezultāti parādās reti.
Ko darīt? Nezinu. Ātri te nekas nav panākams. Protams, pieliekot krietnas pūles un izdomas, var panākt, ka skolēns ar laiku saprot, ka te nav ienaidnieku un skolotājs cenšas palīdzēt. Ar laiku – tas no pusgada līdz trim gadiem, un arī tikai tad, ja vecāki aktīvi nenostājas ienaidnieka pozīcijās. Visādi ir bijis, un rezultāti ir visādi.
Nevar un nedrīkst prasīt, lai visi skolotāji būtu pieredzējuši meistari. Vienmēr būs arī iesācēji un ne tik veiksmīgie. Te sabiedrībai darbs. Darbs, nevis karš.

Dalies ar saviem draugiem spiežot uz vēlamās ikonas zemāk

Lēkā, trusīt!

Reforma nāk virsū rūkdama. Atnāk. Skolotājam nu būšot vairāk tiesību, vairāk iespēju vadīties pēc konkrētās skolas konkrēto skolēnu vajadzībām. Pieredzējušo skolotāju prasmes tikšot ņemtas vērā.

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola prieks par puķēm

Es skatos

Es skatos uz zālē sēdošajām skolotājām. Tik dažādas un tomēr līdzīgas. Jā, nodzītas. Jā, nogurušas. Un tomēr… Viņās ir kaut kas tāds, kas gribot negribot

Turpināt lasīt »
Skolotāja Māra Ozola devīga

Atkal

Ar tādu kā nolemtības sajūtu gaidām kārtējo attālinātās mācīšanas tūri. Bez tās būtu varējuši iztikt, ja būtu… Bet ne par to šoreiz. Arī ne par

Turpināt lasīt »

Ko piedāvā Skolotāja Māra Ozola?

Apskati arī jaunākās grāmatas!

 • Sale!
  Grāmatas

  Lasīšanas komplekts “Ziemassvētki”

  Izcila Ziemassvētku dāvana 5. – 8. klases skolēnam! Lielisks veids, kā radīt ieradumu lasīt ar nu jau vairs ne tik bērnišķīgu grāmatu, kas aizraus skolēnu piedzīvojumos.

  22,00 Pievienot grozam
 • Anšlava Eglīša meklējumos grāmatas vāks
  Grāmatas

  Anšlava Eglīša meklējumos

  Tagad pa tiešo no mums var iegādāties manu grāmatu par Anšlavu Eglīti. Tajā rakstu savu pieredzi un pārdomas, kā es uzzināju par Anšlavu Eglīti un kā viņa piemiņa līdz tam brīdim tika glabāta Inciema apkārtnē.

  6,00 Pievienot grozam
 • Aksesuāri

  Īsa pamācība lasīšanā + plakāts

  Komplektā saņem plakātu un uzlīmes no “Atbildīgais.es”, kas veicinās lasīšanas ieraduma veidošanu. Plakāta ar uzlīmēm izmantošana veicina labu ieradumu nostiprināšanu jautrā veidā.

  14,50 Izvēlieties
 • Grāmatas

  Īsa pamācība lasīšanā

  Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē?

  9,99 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Protu, protu rakstīt 1. daļa

  Lielais špikeris latviešu valodas pareizrakstībā, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai vieglāk un ātrāk saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību.

  15,00 Pievienot grozam
 • Grāmatas

  Ala. Cietoksnis.

  Autora izdevums sen iemīļotajām Latvijas fantastikas grāmatām “Ala” un “Cietoksnis” tagad ir ieguvis jaunu izskatu vienā grāmatā ar māsas Valentīnas zīmējumiem.

  12,00 Pievienot grozam